Küsitlus: suurem osa inimestest pooldaks vaid Ukraina sõjapõgenike töölevõtmist

Ukraina sõjapõgenikud oma uues ajutises elukohas reisilaeval MS Isabelle.
Ukraina sõjapõgenikud oma uues ajutises elukohas reisilaeval MS Isabelle. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

43 protsendi Eesti elanike hinnangul tuleks välismaalaste seaduse muutmisel lihtsustada ainult Ukraina sõjapõgenike töölevõtmist, selgus Norstati küsitlusest.

Ühiskonnauuringute instituudi tellitud küsitlusest selgus veel, et 25 protsendi vastajate arvates ei peaks välismaalaste seadust üldse muutma. 20 protsenti vastajatest aga arvas, et võiks lihtsustada nii Ukraina sõjapõgenike kui ka kolmandatest riikidest pärit inimeste töölevõtmist. Oma seisukohta ei osanud öelda 12 protsenti.

Kui vaadata vastuseid erakondliku eelistuse järgi, siis Reformierakonna, Eesti 200, Isamaa ja SDE toetajate seas on ülekaalus vastajad, kelle arvates tuleks lihtsustada ainult Ukraina sõjapõgenike töölevõtmist. Keskerakonna ja EKRE toetajate seas on enim neid vastajaid, kelle arvates ei peaks üldse välismaalaste seadust muutma.

Norstati küsitlus tehti 5.– 9. aprillini veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 942 vastajat.

Riigikogus on esmaspäeval kolmandal lugemisel seadusemuudatused, mis peaksid tagama kolmandatest riikidest pärit inimestele töö- ja õpirändeks paindlikumad tingimused, sealhulgas lihtsustama Ukraina sõjapõgenike kaasamist tööturule.

Allikas: Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: