Hesburger ja Nokia lahkuvad Vene turult

Nokia peakorter Espoos.
Nokia peakorter Espoos. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Soome kiirtoidukett Hesburger ning telekommunikatsiooniettevõte Nokia teatasid teisipäeval kavatsusest lõpetada oma tegevus Venemaal.

Ukraina väljaanne Ukrainska Pravda vahendas, et Hesburger olevat saatnud tema kaubamärgi all tegutsevatele ettevõtetele korralduse lõpetada aprilli jooksul töö. Samas lisati, et juriidilised probleemid ning personali turvalisusega seotud küsimused on sööklate sulgemist pidurdanud.

Teisipäeval teatas ka Nokia Vene turult lahkumisest. Nokia avaldatud pressiteate kohaselt mõistis ettevõte juba esimestel päevadel pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale, et ei saa jätkata Venemaal tööd. Sellele järgnenud nädalate jooksul on Nokia peatanud oma tarned Venemaale, katkestanud uued projektid ja alustanud riigis toimunud arendusprojektide väljaviimist.

"Nüüd saame teatada Vene turult lahkumisest. Meie prioriteediks jääb siinkohal oma töötajate ohutus ja heaolu," teatas Nokia.

Ettevõtte lisas, et humanitaarsetel kaalutlustel ei ole Venemaale sanktsioonid kehtestanud lääneriigid astunud samme Vene sidevõrkude katkestamiseks, kuna Vene kodanikele on oluline tagada ligipääs internetile ja välisinfole. Samuti jätkab Nokia oma võrkude käigushoidmist ka Vene turult lahkudes nii kaua, kuni see on sanktsioonirežiimiga kooskõlas.

Vene turu osakaal moodustas eelmisel aastal Nokia tuludest kaks protsenti, mistõttu ettevõtte hinnangul ei kahjusta sealt lahkumine tema majandustulemusi.

Meedia andmeil on Venemaalt pärast sõja algust lahkunud juba üle 600 lääneriikide suurfirma.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: