Assar Paulus sai juba kehtivale vangistusele veel 10 aastat otsa

Assar Paulus kohtus
Assar Paulus kohtus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus mõistis allilmategelasele Assar Paulusele relvadega ja lõkeseadeldistega seotud kuritööde eest uue vanglakaristuse: 10 aastat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maakohtu otsus ei ole veel jõustunud ning selle saab vaidlustada 15 päeva jooksul ringkonnakohtus.

Asi algas Päevalehe teatel 2020. aasta kevadel, kui häirekeskus sai kummalise teate: Raasiku vallas on ühe eramu kinnistul hulk relvi ja lõhkeseadeldisi. Selgus, et kinnistu kuulub vanglas istuvale Assar Paulusele, kuritegeliku ühenduse liidrile.

Nimelt oli pere koer surnud ja Assar Pauluse naine oli otsustanud kuudi maha müüa. Suur oli aga koerakuuti ostma tulnud inimese ja ilmselt ka Pauluse naise imestus, kui kuudi transportimise käigus tuli katuse vahelt välja terve arsenal.

Riigiprokurör Kati Reitsaku sõnul on suur õnn ja juhus, et ükski lõhkeseadeldis või selle osa ei plahvatanud.

Keskkriminaalpolitsei pidas Pauluse kahtlustatavana kinni seitse aastat tagasi, 2014. aasta 14. aprillil. Harju maakohus kinnitas 2016. aasta 7. septembril Pauluse ning tema jõugu kümne liikme ja neile kuuluva kahe firma karistusleppe. 2016. aasta novembris mõistis Viru maakohus Pauluse süüdi Ida-Viru narkojõugu rahastamises ning mõistis talle kuue-aastase vangistuse, kuid luges selle kaetuks talle Harju maakohtus mõistetud seitsme-aastase vangistusega.

Paulus on korduvalt üritanud vanglast ennetähtaegselt vabaneda, kuid tulutult. Kohtuotsuse järgi pidanuks ta vanglast vabanema tänavu aprillis.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: