NATO laevad külastavad Eestit

Neljapäeval saabuvad Tallinna neli NATO 1. alalisse merejõudude gruppi (SNMG1) kuuluvat sõjalaeva.

NATO 1. alalise merejõudude grupi koosseisu kuuluvad lipulaev HNLMS De Zeven Provinciën F802 Hollandist, HDMS Peter Willemoes F362 Taanist, FGS Erfurt F262 Saksamaalt ja HMS Northumberland F238 Ühendkuningriigist.

Sadamakülastuse ajal liitub grupiga Kanada alus HMCS Halifax FFH 330.

SNMG1 on üks neljast NATO alalisest merejõudude grupist, mida juhib Ühendkuningriigis Northwoodis paiknev NATO merejõudude staap.

Eelmisel nädalal korraldas NATO 1. alaline merejõudude grupp Läänemerel erinevaid olukorrateadlikkuse ja julgeolekutagamise operatsioone. Samuti läbis üksus mitmeid harjutusi, näiteks õhutõrjeõppus, millel osalesid lennuvahendid Ühendkuningriigist, Saksamaalt ja Taanist.

Rahvusvahelised õppused suurendavad üksuste koostegevusvõimet ja ühiseid arusaamasid taktikast ning tugevdavad professionaalsust, omavahelist usaldust ja kultuuriteadlikkust.

Sadamate külastused demonstreerivad NATO liikmesriikide tugevaid sidemeid ja võimaldavad täiendada varusid. Sadamakülastuse järel jätkab SNGM1 tegevust Läänemere regioonis, tehes muu hulgas õppuste käigus koostööd Eesti mereväega. 

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: