Pärnu taliujujad tõmbasid hooajale joone alla

Pärnu jahtklubis tegutsevad taliujujad ja -suplejad tõmbasid hooajale joone alla, sest kevad näitab aina rohkem oma võimu ja varsti hakkavad purjetajad oma aluseid vette laskma.

Hooaja lõpetamine lihavõtetele sättida oli hea mõte, sest siis sai teha midagi toredat, mis muidu taliujumisega kuidagi ei seostu. Tavaliselt taliujujad end tibudeks ei kostümeeri ja vees munade koksimist pole ka väga tihti ette tulnud.

Veetemperatuur kella kahe ajal pärastlõunal oli neli ja pool kraadi ja päike paistis täies ilus.

"Väga hea talv oli. Ikkagi korralikult oli jääd ka. Ühes rabas raiusime kirvega augu jäässe ja käisime ujumas. Kui ikka soov on, leiad lahenduse ka. Rahvas ujub nii Pärnus, Tallinnas kui ka Põlvas, järjest populaarsemaks see spordiala, hobi saab," lausus taliujuja Talis Tobreluts.

Tobreluts ütles, et täpne statistika taliujujate arvu kohta polegi kõige olulisem.

"Igaüks, kes kodus vaatab televiisorit, saab nüüd mõelda, kas käis ja mitu korda vees käis sel hooajal. Mina käisin kaks korda nädalas kindlasti, vahel ka rohkem – süües kasvab isu. Teeb tuju heaks ja hoiab tervist ka," lausus ta.

Lapsi näeb taliujujate seas harva, aga üks 11-aastane noormees on juba täitsa vana kala. "2020 oktoobris hakkasin ujuma. Täpselt Halloweenil käisime esimest korda ujumas Tallinna Pirita ujumiskeskuses," ütles Marcel.

Uus taliujumishooaeg algab novembris.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: