Putiniga kohtunud Austria kantsler: ta usub, et ta on sõda võitmas

Austria kantsler Karl Nehammer.
Austria kantsler Karl Nehammer. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Venemaa president Vladimir Putin usub, et ta on võitmas sõda Ukrainas, ütles Putiniga esmaspäeval kohtunud Austria kantsler Karl Nehammer usutluses telekanalile NBC.

Nehammer, kes on esimene lääneriigi juht, kes peale Venemaa sissetungi Ukrainasse Putiniga on kohtunud, ütles enda väitel esmaspäevasel kohtumisel Moskvas Putinile, et too on moraalselt sõda kaotamas ning et kõik, kes on vastutavad sõjakuritegude eest, peavad seisma kohtu ees.

Intervjuus NBC-le ütles Nehammer, et tema hinnangul elab Putin omaenda maailmas.

"Ta elab omaenda sõjaloogikas. Ta arvab, et sõda on vajalik, et saada Venemaale julgeolekugarantiisid. Ta ei usalda rahvusvahelist kogukonda. Ta süüdistab ukrainlasi genotsiidis Donbassi piirkonnas. Samas, olles seal oma maailmas, ma arvan, et ta teab, mis tegelikult Ukrainas toimub. Kuid ma arvan, et ta usub, et ta on seda sõda võitmas," rääkis Nehammer.

Nehammeri sõnul lubas Putin koostööd sõjakuritegude uurijatega.

"Ta ütles mulle, et ta teeb koostööd rahvusvahelise uurimisega, ühelt poolt, aga teiselt poolt ta ütles mulle, et ta ei usalda lääneriike. See saab olema tulevikus probleem. /.../ See oli raske arutelu meie vahel. Aga ma püüdsin teda veenda, et näiteks sõda endises Jugoslaavias näitas meile, et rahvusvaheline uurimine on vajalik, et esitada süüdistus sõjakurjategijatele," lausus Nehammer.

NBC annab täispikkuses intervjuu Nehammeriga eetrisse pühapäeval.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: