Biden avalikustab Ukraina uue abipaketi sisu

President Joe Bideni kohtumine Valges Majas sõjaväejuhtidega
President Joe Bideni kohtumine Valges Majas sõjaväejuhtidega Autor/allikas: SCANPIX/AP/Evan Vucci

USA president Joe Biden esitab neljapäeval uue ülevaate Venemaa sissetungi kohta Ukrainasse ja teeb teatavaks ka uue abipaketi sisu. See on tõenäoliselt ligikaudu sama suur kui eelmisel nädalal välja kuulutatud 800 miljoni dollari suurune abi, kuid üksikasjad olid alles väljatöötamisel, ütles üks ​​USA ametnik Reutersile.

Biden kutsus USA sõjaväejuhid kolmapäeval iga-aastasele kogunemisele Valges Majas, mis omandas seekord erilise tähenduse, kuna sõda Ukrainas on jõudmas riskantsesse uude faasi.

Kohtumist avades rääkis Biden Ukraina sõjaväe vastupidavusest ja ütles, et NATO ühtsus vapustas Venemaa presidenti Vladimir Putinit.

Venemaa teatas, et on jõudnud oma tegevuse uude etappi ja püüab metoodiliselt "vabastada" Ida-Ukraina Donbassi piirkonda.

Lääneliitlased eeldavad, et Venemaa kampaania võib kesta mitu kuud, tekitab ummikseisu ja paneb proovile Ukraina kaitseväe võimed.

USA väed ei sõdi Ukrainas, vaid on kaudselt seotud relvastades, treenides ja rahastades Ukraina vägesid.

Eelmisel nädalal välja kuulutatud USA abi hõlmas suurtükiväesüsteeme, laevu, soomustransportööre ja mehitamata rannikukaitsepaate, laiendades Kiievisse saadetava varustuse hulka uut tüüpi rasketehnikaga.

Kui selle nädala abipakett on ootuspäraselt sama suur, viiks see USA sõjalise abi Ukrainale üle kolme miljardi dollari.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: