Finnair ja Soome riiklik raudteefirma loobusid maskinõudest

Soome lennufirma Finnair teatas neljapäeval, et alates 25. aprillist ei pea firma reisijad enam lennukites maski kandma. Alates neljapäevast ei pea maski kandma ka Soome riikliku raudteefirma VR reisijad.

"Reisijad võivad soovi korral endiselt kõikidel lendudel kanda maski ning mõned riigid nõuavad, et reisijad peavad maski kandma nii väljuvate kui ka sissetulevate lendude ajal," teatas Finnair. 

"Lennukit peetakse madala riskiga keskkonnaks, kus koroonaviirus võib levida. Seda tänu tõhusale konditsioneerile ja muudele nakkusohtu  vähendavatele teguritele," teatas Finnairi meditsiiniosakonna juht Kimmo Ketola.

Ketola lisas, et FFP2 või FFP3 maskid pakuvad suurepärast kaitset reisijatele, kes soovivad neid kanda. Ketola sõnul kaitsevad need maskid reisijaid isegi siis, kui teised lennukil olevad inimesed maski ei kanna. 

VR teatas samuti, et loobub maskikandmise soovitusest. Alates neljapäevast ei pea maski kandma ka enam Soome parlamendis.

Soome terviseamet (THL) kaotas eelmisel nädalal üleriigilise maskikandmise soovituse. Kohalikud omavalitsused ja firmad võisid aga nõuda edasi maskikandmist, vahendas Yle.

Kolmapäeval loobus Helsingi linn üldisest maskikandmise soovitusest. Kolmapäeval teatas ka Helsingi piirkonna transpordiamet (HSL), et loobus maskinõudest. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: