Riigikogu tähistas seekord sünnipäeva koos raamatukogudega

Riigikogu tähistas laupäeval 103. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga, mis toimus seekord koos rahvusraamatukogu ja Tallinna keskraamatukoguga. Oma tegevusi tutvustas külalistele kaitseliit.

Kokku külastas päeva jooksul riigikogu 4000 inimest. Kõige menukamad olid ekskursioonid ja Pika Hermanni torni külastamine.

Huvilisi oli ka välisriikidest, näiteks Ukrainast, Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Suurbritanniast, Kanadast, Brasiiliast, Indiast ja Taist.

Riigikogu lahtiste uste päev algas Tallinna trompetiansambli tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult. Lossi hoovis tervitas külalisi riigikogu esimees Jüri Ratas.

Terve päeva jooksul toimusid Toompea lossis ekskursioonid, fraktsioonides sai kohtuda saadikutega ja oli võimalus külastada Pika Hermanni torni. Riigikogu liikmetest viisid ekskursioone läbi Jaak Juske, Raimond Kaljulaid, Eduard Odinets ja Anti Poolamets.

Kohvikus arutlesid elanikkonnakaitse teemal riigikogu liikmed Heiki Hepner, Raimond Kaljulaid, Henn Põlluaas, Mati Raidma ja Marko Šorin.

Konverentsisaalis toimus riigikogu ja koolide võistkondade vaheline traditsiooniline mälumäng. Riigikogu võistkondadesse kuuluvad parlamendiliikmed Jaak Juske, Andrei Korobeinik, Eerik-Niiles Kross, Anti Poolamets ja Urmas Reinsalu.

Raamatukogude aasta puhul on külas rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängude, Tallinna keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega ning raamatukogubuss Katarina Jee.

Riigikogu lahtiste uste päeval said inimesed tutvuda parlamendi tööga, Toompea lossi arhitektuuriga, riigikogu esimehe tööruumide ja teiste lossi esindusruumidega.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: