Võrumaa koduloomapargi eksootilised loomad ootavad kevadisi ilmu

Foto: ERR

Võrumaal Haanja nõlvade vahel asub talu, kus nii väikesed vastsündinud talled kui ka suured karvased alpakad, aga ka mitmed teised eksootilised loomad ootavad, et ilmad läheksid soojemaks.

Kolepi külas asuva Sarve talu väravad on külastajatele olnud avatud juba neli aastat. Koduloomapargis, kus peetakse üle 150 looma ja linnu, on karja hulka lisandunud kaks päris väikest kääbuslamba talle.

"Eks me tulime teadlikult neid loomi siia pidama. Tahtsime enda lastele ja ka teiste lastele pakkuda võimalust näha loomi ja loomadega tutvust teha, sest paljudel selline võimalus puudub üldse, ei ole enam vanaisasid ega vanaemasid, kes kasvatasid erinevaid koduloomi," selgitas Sarve talu peremees Margus Metsalu.

Loomad ja linnud otsivad kõikjalt rohelisi rohuliblesid ning tulevad oma majast välja nii pea, kui päike hakkab soojemalt paistma.

"Metsaalused on meil praegugi veel lumised, aga loomaaedikutest läks alles selle nädala alguses jää minema. Maa on veel külmunud, uusi aedikuid veel ehitada ei saa. Kevad ja päike - kõik ootavad seda. Alpakadki viskavad vahepeal ennast päikese kätte siruli maha ja lasevad kõhu alt päikesel mõnusalt soojendada. Kõik ootavad, millal soe hakkab," rääkis Margus Metsalu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: