Norstat: Eesti 200 langus jätkub

Eesti 200 kampaaniatelk KOV valimistel.
Eesti 200 kampaaniatelk KOV valimistel. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonda toetab 31,6 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,5 protsenti ja Keskerakonda 16,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS värskest uuringust.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus oli praegusest kõrgem viimati aasta tagasi, eelmise aasta aprilli lõpus. Teisel kohal olev EKRE jääb Reformierakonnast 10,1 protsendipunkti kaugusele ning EKRE ja kolmandal kohal oleva Keskerakonna vahe on 4,6 protsendipunkti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,6 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,1 protsenti), Isamaa (5,1 protsenti) ja Eestimaa Rohelised (2,1 protsenti). Eesti 200 toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra ning võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga on parlamendivälise erakonna toetus praegu 4,1 protsendipunkti võrra madalam.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,5 protsenti ja opositsioonierakondi 32,7 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 28. märtsist 25. aprillini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Erakondade reitingud Autor/allikas: Norstat

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: