Eesti Raudtee kuulutas välja Haapsalu-Saunja raudtee projekteerimishanke

Kevadsuvine Haapsalu
Kevadsuvine Haapsalu Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Eesti Raudtee plaanib Haapsalu raudtee projekteerimistöödega minna edasi ja kuulutas selle tarbeks välja Haapsalu-Saunja 10,5-kilomeetrise lõigu projekteerimistööde hanke. Senini on projekteeritud raudtee kuni Saunjani.

"Oleme Haapsalu raudteega jõudsalt edasi liikunud – lõigul Turba-Risti on projekt valmis, Saunja-Risti raudteelõigu projekteerimine käimas ning täna kuulutasime välja järgneva lõigu projekteerimisehanke Saunjast kuni Haapsaluni," ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

"Paralleelselt on käimas ka ehitushange Turbast kuni Ristini ning üsna varsti soovime ka Haapsalu-Rohuküla projekteerimise välja kuulutada," lisas Vjatkin.

Haapsalu-Saunja raudteelõigu projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, ülesõitude ja -käikude, parklate ja juurdepääsude, piirdeaedade ja ooteplatvormide ning vajalike keskkonnaleevendusmeetmete projekteerimist.

Arvestada tuleb raudteelõigule jäävate truupide ja sildade rekonstrueerimisvajadusega. Töömahtu kuuluvad ka Haapsalu Raudtee- ja Sidemuuseumi raudtee ja muuseumiala projekteerimistööd.

Pakkumisi antud hankele oodatakse kuni 27. maini, projekt ise peaks valmima 2023. aasta septembriks.

Turba-Risti raudtee ehitushanke kuulutas Eesti Raudtee välja eelmisel nädalal.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: