Elektrilevi sai seadusemuudatusest tulenevalt uue nõukogu

Elektrilevi
Elektrilevi Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Elektrilevi omanik Eesti Energia kutsus tagasi senised jaotusvõrguettevõtte nõukogu liikmed Hando Sutteri, Andres Vainola ja Einari Kiseli. Maist asusid nõukogus tööle Tõnu Grünberg, Sven Kirsipuu ja Tiina Drui.

Uue elektrituruseaduse järgi ei tohi jaotusvõrguettevõtte ehk Elektrilevi nõukogusse kuuluda samasse kontserni kuuluvas firmas ehk Eesti Energias juhtival positsioonil olevad inimesed.

Seni kuulusid Elektrilevi nõukogusse Eesti Energia juht Hando Sutter, Enefit Poweri juht Andres Vainola ja Eesti Energia nõukogu liige Einari Kisel.

Riigi osalusega äriühingute nõukogude nimetamiskomitee ettepanekul ja Eesti Energia juhatuse otsusel asuvad uute liikmetena kolmeks aastaks ametisse Tõnu Grünberg, Sven Kirsipuu ja Tiina Drui, nõukogu hakkab juhtima Grünberg.

Vastavalt põhikirjale koosneb Elektrilevi nõukogus kolmest kuni viiest liikmest.

Grünberg on Baltikumi suurima andmekeskuse Greenergy Data Centers juhatuse esimees, endine OÜ Rail Baltic Estonia juhataja ning varasem pikaajaline telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia valdkonna tippjuht.

Drui on mentor ja konsultant, endine Eesti Energia personalidirektor ja töötajakogemuse direktor ning tütarühingute Elektrilevi, Enefit Power, Enefit Kaevandused ja Enefit Solutions nõukogu liige. Varasem on ta töötanud ka Olympic Entertainment Groupi personalidirektorina ja Solaris Kino juhina.

Kirsipuu on rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler ja endine fiskaalpoliitika osakonna juhataja, ta kuulub ka Eesti Loto, Lennuliiklusteeninduse, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Viru Investeeringute Agentuuri nõukogusse.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: