Izmailova võib neljapäeval teatada Eesti 200-ga ühinemisest

Züleyxa Izmailova.
Züleyxa Izmailova. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Roheliste erakonna endine liige ja esimees Züleyxa Izmailova saatis kolmapäeval ajakirjanikele kutse, kus lubab neljapäeval avalikustada oma tulevikuplaanid poliitikas. Kinnitamata andmetel võib Izmailova teatada liitumisest Eesti 200-ga.

Izmailova saatis kolmapäeval ajakirjanikele kutse tulla neljapäeval Stenbocki maja ette, kus ta soovib jagada oma tulevikuplaane.

"Rohelistest lahkumise järel olen saanud aja maha võtta ja põhjalikult analüüsida oma senist kogemust poliitikas. Pärast mõtestatud tagasivaadet näen nüüd selgemalt oma rolli Eesti elu edendamisel ja olen teinud otsuse, kuidas edasi liikuda. Viimased 20 aastat on Eestis olulisi otsuseid järjepidevalt edasi lükatud ja tulevaste põlvkondade arvelt elatud. See peab muutuma ning esimene samm muutuse suunas algab neljapäeva ennelõunal," kirjutas ta kutses.

Kutses jättis Izmailova oma edasised plaanid täpselt avamata. Talt endalt selle kohta täpsemat selgitust kolmapäeval saada ei õnnestunud. Kinnitamata andmetel teatab Izmailova oma liitumisest parlamendivälise erakonnaga Eesti 200 ja kandideerimisest eelseisvatel riigikogu valimistel. Eesti 200 juhid suunasid päringud omakorda tagasi Izmailova juurde. 

Izmailova oli erakonna Eestimaa Rohelised liige 11. märtsist 2015 kuni selle aasta 10. veebruarini. Aastatel 2005 kuni 2012 oli ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. Roheliste juht oli ta 2017. aasta märtsist kuni erakonnast lahkumiseni 2022. aasta veebruaris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: