Vaata: maa-ameti verivärsked aerofotod Eesti eri paigust

Vaata kasvõi naabri aeda
Vaata kasvõi naabri aeda Autor/allikas: Maa-ameti fotoladu

Maa-ameti tänavuste ülelendude fotod Tallinna, Pärnu, Tartu, Viljandi, Kuressaare ja mõningate väiksemate Lõuna-Eesti linnade kohta on huvilistele juba kättesaadavad.

Maa-ameti kiirortofoto teenus võimaldab kõigil huvilistel kevadise aeropildistamise ortofotosid näha juba mõne aja pärast peale ülelende, teatas amet. Kiirortofotode puhul on tegemist osaliselt automatiseeritud protsessiga, mis võimaldavad kiiret ülevaadet huvipakkuvas piirkonnas muutuste tuvastamiseks. Segaduse vältimiseks on kiirortofotode kasutamisel kohustuslik ära märkida nende päritolu ja väljavõtte tegemise aeg.

Ametlikud ortofotod lisanduvad maa-ameti geoportaali alates suve esimesest poolest järk-järgult.

Igal aastal lendab maa-ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast. Tänavu kevadel katab maa-amet aerofotodega riigi põhjapoolse osa koos väikesaartega Hiiumaast Narvani ning lõunasuunal Lihula-Vändra-Põltsamaa-Kallaste jooneni. Idapoolne ala pildistatakse enne puude lehtimist ja läänepoolne ala juba lehes puudega. Samuti pildistatakse tiheasustusega linnu ja asulaid.

Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: