Laupäev tuleb soe ja vihmane

Soojakraadid küündivad laupäeval isegi kõrgemale kui reedel, aga sajab ka vihma.

Venemaal ja Biskaia lahel baseerusid kõrgrõhkkonnad ja moodustus üle Lääne-ja Kesk-Euroopa kulgev ulatuslik selge taevaga ja kuiva ilma pakkuv tsoon. Norra rannikule ja Soome ida piirkondadele avaldasid mõju piki Norra merd liikuv madalrõhuala, mis kogus taevasse pilvi ja mõnes paigas andsid ka vihma. Kõige ägedam oli ilm Itaalia lähistel, kus päev oli vihmane ja äikeseline.

Laupäeval saadab madalrõhuala Norra merelt meile tervitusi vihmapilvede näol. Öösel ja ennelõunal on tihedam sadu just Norras ja Rootsis, aga keskpäevaks jõuab vihmapilvede vöönd Hiiu- ja Saaremaale ja levib edasi ida- ja kagusuunas. Skandinaavia lõunaosas hajutab pilvi sinna jõudev kõrgrõhuhari, mis varsti pressib ka pilved Eesti kohalt minema. Öösel vastu pühapäeva jätkub veel vihmasadu Ida-Eestis, kuid päeval laieneb kõrgrõhuala serv üle Baltimaade ja Soome ning suurem sadu eemaldub Peipsi taha.

Öö vastu laupäeva on peenikese kuu päralt, sest tuleb valdavalt selge ilm. Lõunakaare tuul puhub mõõdukalt, üksikute puhangutega kuni 10m/s ja õhutemperatuur on 2-7 kraadi.

Laupäeva hommikul on selge ja sajuta ning puhub edela- ja lõunatuul 2-8 m/s. Hommik algab soojalt ja termomeetris kerkib elavhõbe 8-12 kraadi juurde.

Päev toob juba kontrasti, sest keskpäeva paiku pilvisus tiheneb ja pärastlõunal liigub üle Eesti vihmahooge. Ka tuule jõud natukene paisub ja soojust jagub 11-18 kraadini.

Pühapäeva öösel võib veel sadada, aga päev tuleb enamasti selge, kuid paiguti võib areneda sajupilvi. Edasi kulgeme selge taevaga, kuid kolmapäeval saab maapind juba korralikumalt kastetud, eks hoiame silma peal, kuidas see lõpuks välja mängib. Õhk jahtub natuke maha, aga päeval on keskmised siiski 11 kraadi lähistel.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: