Pärnu Kalurikülas püüti jõest ja kalda äärest paadiga prügi

Foto: ERR

Pärnu Kalurikülas mõeldi välja unikaalne prügikorjamisviis prügipüük, kus jõeveest ja kalda äärest korjatakse prügi paadist.

Paadiga jõele minekuks tuleb end korralikult ette valmistada. See algab päästevestide selga panekust, sest paadisviibija peab olema kaitstud, kui paat mingil põhjusel ümber läheb.

Paati võeti kaasa vajalikud tööriistad, nende hulgas ka magnet, millega jõepõhjast metalli kätte saada. Ja mõistagi ämber, kuhu prügi mahutada.

Üldiselt ei osata aimata, et prügi võib nii palju olla. Aga Kaluriküla asutaja Jakob Kose oli asjaga kursis ja just sellepärast ta selle püügiviisi välja mõtleski.  

"Ehk siis inimesed, kes tahavad lihtsalt paati laenutada või lähevad kalale aga kala ei saa, siis on alternatiiv prügipüük. Ja nagu täna juba näha on, seal ilma saagita ei jää," rääkis Kose.

Kose võttis ka ühendust RMK Põlula kalakasvatuskeskusega ja sai kokkuleppe, et iga prügipüüdja kohta lastakse Pärnu jõkke noorsiig ja noorlõhe. Nimelt alustati prügipüügiga laupäeval, aga see jätkub ja igaüks võib tulla.

"Iga inimene, kes tulevikus tuleb ja meie juures seda teenust kasutab, kingib ühe siia ja ühe lõhe meie Pärnu jõgikonda, mis siis üks kord aastas lastakse sisse," sõnas Kose.

Prügipuudust pole nii pea ette näha.

"Väga edukas oli, ilma saagita me ei jäänud täna," kirjeldas talgul osalenud Lisett Heil. Kõige rohkem võis tema sõnul laupäevasest saagist leida penoplasti ja pudeleid. "Hambapastatuubi näiteks leidsin ka. Kõike põhimõtteliselt – kelgutükke, igasuguseid kruvisid. Kõike-kõike."

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: