Euroopa Liidu juhid rääkisid Jaapaniga Venemaa ja Hiina ohjeldamisest

Charles Michel  (vasakul), Fumio Kishida (keskel) ja Ursula vod der Leyen neljapäeval Tokyos.
Charles Michel (vasakul), Fumio Kishida (keskel) ja Ursula vod der Leyen neljapäeval Tokyos. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Tokyos Jaapani peaministriga kohtunud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel lubasid koostööd Ukrainasse tunginud Venemaa ohjeldamisel ning Aasias üha agressiivsema Hiina pidurdamisel

"Venemaa on täna oma barbaarse sõjaga Ukrainas ning Hiinaga sõlmitud muret tegeva paktiga kõige otsesem oht rahvusvahelisele korrale," ütles von der Leyen pärast kohtumist Jaapani peaministri Fumio Kishidaga.

"Venemaa invasioon Ukrainas ei ole ainult Euroopa küsimus, vaid see raputab kogu rahvusvahelist korda, sealhulgas Aasias. Sellega ei saa leppida," ütles Kishida. Tema juhitud Jaapani valitsus on ühinenud Vene-vastaste sanktsioonidega, sealhulgas ka energiatarnetele kehtestatud piirangutega.

Euroopa Liidu ja Jaapani tippkohtumisel oli teemaks ka Hiina üha jõulisem tegevus Aasias, mille ohjeldamisel EL soovib suuremat rolli, märkis väljaanne EurActiv.com.

"Meie koostöö Ukraina osas on Euroopa jaoks kriitilise tähtsusega, kuid see on oluline ka India-Vaikse ookeani regioonis. Me soovime süvendada konsultatsioone üha jõulisema Hiina teemal," rääkis Michel. "Me leiame, et Hiina peab kaitsma mitmepoolset maailmasüsteemi, millest ta on saanud kasu oma riigi arendamisel, lisas Michel.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, EurActic.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: