Läti siseminister astus tagasi

{{1652696100000 | amCalendar}}
Foto: Läti Riigikantselei

Läti siseminister Maria Golubeva teatas esmaspäeval, et astub ametist tagasi.

Esmaspäeval toimunud koalitsiooni koosolekul arutati partei Rahvuslaste Ühendus (NO) palvel Golubeva tagasiastumist. Reedel kohtus Golubevaga peaminister Krišjanis Karinš. 

NO juhatus teatas, et nõudis Karinšilt Golubeva tagandamist, mis on seotud 9. ja 10. mail toimunud sündmustega Võidu väljaku punamonumendi juures. Siis kogunesid seal Venemaa agressiooni toetavad inimesed, vahendas LSM

"See, mida 9. ja 10. mail pidi iga Lätile lojaalne inimene taluma, on vastuvõetamatu. Me ei saa lubada, et poliitiline vastutus piirdub sümboolse kriitikaga ja lubadusega end parandada. Tuleb teha kõik vajalik, et selline olukord enam kunagi ei korduks," ütles NO liider Raivis Dzintars.

"Täna kuulsin, et peaminister ei oota ära ülevaadet, mille plaanin esitada valitsusele, vaid on otsustanud rahvuslaste nõudmisele vastu tulla. Sõltumata koalitsiooni neljanda osapoole arvamusest ei toeta peaminister minu jätkamist siseministrina. Et keerulistes oludes mitte esile kutsuda ebastabiilsust valitsuses, võtsin vastu otsuse minna parlamenti tagasi," ütles Golubeva.

Golubeva teatas veel 12. mail Facebooki vahendusel, et pidas kohtumise julgeolekuteenistuste juhtidega, kus tehti esialgsed järeldused 9. ja 10. mai sündmuste kohta. Siis anti politseile korraldus üles näidata nulltolerantsi igasuguste katsete suhtes, kus ülistatakse sõda. Golubeva rõhutas veel, et kõik Võidupargi punamonumendi juures seadust rikkunud isikud tuleb võtta vastutusele. 

Toimetaja: Karl Kivil, Merili Nael

Allikas: LSM, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: