USA-s toodetakse üha rohkem tulirelvi

Relvapood USA-s
Relvapood USA-s Autor/allikas: SCANPIX/AFP/JUSTIN SULLIVAN

Ajaleht The Times kirjutab, et USA-s toodetakse üha rohkem tulirelvi. Tehnoloogia arengu tõttu on viimase kümnendi jooksul hoogustunud isevalmistatud tulirelvade tootmine.

USA-s on tulirelvade tootmine viimase 20 aasta jooksul enam kui kolmekordistunud, 2020. aastal müüdi 11,3 miljonit tulirelva. Kõige rohkem müüdi püstoleid ja vintpüsse. 2020. aastal toodeti riigis 3,9 miljonit tulirelva, vahendas The Times.

USA-s kasvab kiiresti isevalmistatud tulirelvade kasutamine. Sellised relvad on tulirelvad, millel tihti puudub tootjafirma seerianumber. Isevalmistatud relvi on kasutatud mitmel hiljutisel tulistamisel. 

Alkoholi, Tubaka, Tulirelvade ja Lõhkeainete Büroo (ATF) aruande kohaselt viimase 20 aasta jooksul tulirelvade import enam kui neljakordistus. 

USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (CDC) andmetel suri tulirelvade tõttu 2020. aastal 19 350 inimest. See on kõrgeim tase alates 1994. aastast. 

USA võimud proovivad ohjeldada relvavägivalla kasvamist. President Joe Biden tahab kehtestada relvamüügile karmimad eeskirjad. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: