Saadetised Euroopast leevendavad USA imikutoidupõuda

Tühi imikutoiduriiul Las Vegases USA-s
Tühi imikutoiduriiul Las Vegases USA-s Autor/allikas: SCANPIX/Zumapress.com/Amy Katz

USA õhuväe transpordilennukid on toimetanud Euroopast USA-sse esimesed laadungid eritoitu piimavalgu suhtes allergilistele imikutele, tehes sellega lõpu ohtlikule imikutoidu defitsiidile.

Esimene, Indianapolisesse maandunud lennuk tõi USA-sse 35 tonni imikutoitu, millest hädasolevaile lastele piisab umbes nädalaks. Iga järgnev last leevendab imikutoidukriisi veelgi.

Allergilistele imikutele mõeldud toidusegude kriis algas veebruaris, kui USA suurim imikutoidu tootja Abbott Laboratories kutsus ohutusprobleemide tõttu oma toidusegu müügilt tagasi. President Joe Bideni valitsus otsis kriisile palavikuliselt lahendust. Lõpuks leiti, et Kaitsetööstuse seadusele tuginedes on võimalik toidusegusid tuua ka õhuväe transpordilennukitega Euroopast. USA Toidu- ja Ravimiamet kõrvaldas kiiresti kõik piirangud, mis toidusegude sissevedu Euroopast oleksid takistanud.

Euroopa tootjate Nestle'i ja Gerber Foodi toidusegud kogutakse kõigepealt Ramsteini lennuväebaasi Saksamaal, kust need siis õhusillaga USA-sse toimetatakse. Poliitikavaatlejate hinnangul loodab Biden, et edukas operatsioon aitab peale hädasolevate laste ja nende vanemate ka teda ennast, kergitades presidendi senise valitsusaja jooksul kõige madalamale langenud mainenäitajaid.

Edaspidi kavatseb USA oma turule meelitada senisest rohkem imikutoidu tootjaid, et ei saaks uuesti tekkida olukord, kus suurem osa varustusahelast on ühe tootja käes, mis põhjustaski seekordse defitsiidi.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: Reuters - CNN - Al Jazeera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: