Kohus mõistis Tallinnas perroonil ja rongis inimesi rünnanud naise vangi

Tallinnas inimesi rünnanud naine.
Tallinnas inimesi rünnanud naine. Autor/allikas: PPA

Harju maakohus mõistis möödunud nädalal Tallinnas Rahumäe rongipeatuses ja hiljem rongis inimesi rünnanud 41-aastasele naisele karistuseks aastase vangistuse, millest süüdistatav peab kohe kolm kuud reaalselt ära kandma.

Politsei pidas laupäeval kinni 41-aastase naise, kes 25. mail tõukas ja ründas Rahumäe rongipeatuses inimest. Prokuratuur esitas naisele süüdistuse avaliku korra raskes rikkumises ja kehalises väärkohtlemises. Kohus tunnistas naise kiirmenetluses süüdi ja karistas teda aastase vangistusega, millest süüdistatav peab kohe kolm kuud reaalselt ära kandma.

Eelmisel kolmapäeval lähenes 41-aastane naine Rahumäe rongipeatuses perroonil rongi oodanud 32-aastasele naisele ja tema kolmeaastasele lapsele ning tõukas naise perroonilt alla. Õnneks ei saabunud samal ajal peatusesse rongi.

Perroonilt alla tõugatud naine võttis oma lapse sülle ja hakkas teda rahustama, kuid ründaja järgnes naisele ja lõi teda näkku. Pärast seda sisenes 41-aastane naine Balti jaama suunas sõitvasse rongi ja lõi seal 80-aastast naist. Balti jaamas lahkus naine rongilt ja politseinikud pidasid ta laupäeval Kohtla-Järvel tema elukohas kinni.

Süüdistatava enda sõnul oli ta mitu päeva alkoholi tarvitanud ja kuna raha oli otsas, muutus ta inimeste suhtes agressiivseks, rääkis Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Helen Kiviloo.

Kui süüdistatav paneb pärast karistuse kandmist toime uue kuriteo, siis võib kohus ka ülejäänud vangistuse reaalselt täitmisele pöörata. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: