Eesti Panga puhaskasum kasvas mullu 3,7 miljoni euroni

Eesti Pank
Eesti Pank Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Panga puhaskasum kasvas mullu 3,7 miljoni euroni, aasta varem oli see 3,4 miljonit eurot. Keskpanga kapitali ja reservide maht oli aasta lõpu seisuga 483 miljonit eurot.

Aasta varem oli keskpanga puhaskasum 3,4 miljonit eurot.

Puhas intressitulu kasvas 2021. aastal 27,9 miljoni euroni, aasta varem oli see 26,8 miljonit eurot. Peamine osa intressitulust tuli tuletistehingutelt, väärtpaberitelt ning Eesti krediidiasutuste ülereservidelt.

Investeerimisportfelli tootlus oli möödunud aastal keskpanga hinnangul kõrge. Märkimisväärsetele kõikumistele vaatamata oli panga investeerimisportfellile soodne ja kokkuvõttes tõid aktsiate kerkinud hinnad pangale märkimisväärset tulu.

Tulu aktsiatelt ja osalustelt oli mullu viis miljonit eurot, 2020. aastal 8,5 miljonit eurot ja Euroopa Keskpanga kasumi jaotus 1,5 miljonit eurot, 2020. aastal oli see 6,2 miljonit eurot.

Eesti Panga põhitegevuskulud kokku kasvasid aastaga 19,8 miljonilt eurolt 21,2 miljoni euroni. Suuremad kulutused tehti töötasudele ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale.

Keskpanga kapitali ja reservide maht oli aasta lõpu seisuga 483 miljonit eurot, aasta varem oli 480,4 miljonit eurot.

Viiest aktiivsest varaostukavast osales Eesti Pank 2021. aastal kolmes: avaliku sektori võlakirjade ostukavas, pandikirjade kolmandas ostukavas ja erakorralises
varaostukavas. 2021. aasta lõpu seisuga on PSPP raames ostetud väärtpabereid Eesti Panga bilansis 6524 miljonit eurot, sellest valitsuse võlakirju 77 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: