Helme kahtleb valitsuse lagunemises

Foto: Ken Mürk/ERR

Valitsus võib veel püsima jääda, kui Reformierakond loobub lausvastasseisust ja teeb lastetoetuste suurendamise eelnõule sisulised ettepanekud, ütleb Keskerakond. Opositsiooni kuuluva EKRE esimees Martin Helme ei usu, et eelnõu läbimisel valitsus laguneks.

Kolmapäeval kell 15 on peretoetuste eelnõule muudatusettepanekute esitamise tähtaeg. Keskerakond peab mõistlikuks, et koalitsioonipartner keskenduks eelnõu murekohtadele, mida Reformierakond näeks veel lahendamist vajavat.

"Me pigem ootame sisulisi ettepanekuid ja täiendusi eelnõusse, mitte nii-öelda lausvastasseisu, sest antud juhul on näha, et parlamendi enamuse tahe on eelnõuga edasi liikuda ja sellega peavad arvestama kõik parteid," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Reformierakonna vaates ei saa eelnõuga edasi minna, sest selles on justnimelt sisulisi puudusi.

"Ma usun, et need esitajad on täna ka aru saanud, et seda eelnõud ei ole võimalik sellisel kujul rakendada. Seal on palju praaki, seal on palju küsitavusi. Meil on teatud sammud läbi mõeldud, kuidas me selle eelnõuga plaanime edasi minna, kuidas me selle aruteluga soovime edasi minna. Meie oleme avatud koostööks," sõnas Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, keskerakondlane Siret Kotka plaanib jätkuvalt eelnõuga kiiresti edasi minna, et see saaks vastu võetud juba enne jaanipäeva.

"Seaduse eelnõus on mõningad normitehnilised puudused, mida me peame kindlasti parandama ja ma tean ka seda, et tegelikult algatajate poolt on tulnud väga selge initsiatiiv mõningaid aspekte täpsustada," lausus Kotka.

Opositsiooni kuuluva EKRE esimees Martin Helme näeb, et pärast esmaspäevast tagasilükkamise hääletust on Reformierakond tooni maha võtnud ja enam ei räägita, et valitsus kohe töö lõpetab.

"Minule tundub, et midagi nii drastilist, nagu siin kogu aeg ähvardatakse, ei pruugigi juhtuda. Loomulikult suhted valitsuses on sassis juba kaua, nende koostöövõime on ammu ammendunud," ütles Helme.

Muudatusi peretoetuste eelnõule hakatakse menetlema neljapäeval, järgmisel nädalal jätkatakse teise ja kolmanda lugemisega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: