Terviseamet lõpetas tervishoiu hädaolukorra

Laevaga Deutschland Saaremaale saabunud kruiisituristid
Laevaga Deutschland Saaremaale saabunud kruiisituristid Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Terviseameti peadirektor Birgit Lao allkirjastas otsuse, millega langetas tervishoiuteenuse osutajate valmisoleku taset alates 1. juunist ja lõpetas seega tervishoiu hädaolukorra.

Tervishoiuteenuse osutajate valmisoleku teise taseme asemel hakkab kehtima esimene tase, teatas terviseamet. See tähendab valmisoleku taseme muutust eelkõige kiirabile, statsionaarse eriarstiabi ja üldarstiabi osutajatele, kes saavad naasta reservide taastamise ja tavapärasemate tegevuste juurde, mida rakendatakse valmisoleku tingimustes.

Terviseameti peadirektori sõnul vähendatakse haiglavõrgu haiglates Covid-19 nakkusohtlike patsientide voodikohtade arvu. Voodifondi ümberkorralduste kohaselt jääb Covid-19 nakkusohtlike patsientide ravi tagamiseks 134 voodikohta, võimaldades keskenduda plaanilise ravi taastamisele ja tegevusvaru täiendamisele.

Eestis on koroonapandeemiast põhjustatud hädaolukord eelmise aasta 11. augustist, mil haiglaravil viibivaid Covid-19 patsiente oli 63. Esmaspäevahommikuse seisuga vajab sümptomaatilise koroona tõttu haiglaravil 30 inimest.

Kokku on haiglates lõpetatud 17 905 Covid-19 haigusjuhtumit 17 037 inimesega. Epidemioloogilise hinnangu kohaselt on nakkuskordaja 0,89 ja hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase madal.

Lõpetatud vaktsineerimiskuuriga inimeste osakaal Eestis on 63,7 protsenti.

Birgit Lao sõnul lasub edaspidi suurem vastutus inimestel endil.

"Covid-19 pandeemia on kestnud üle kahe aasta. Selle aja jooksul on elanikkond omandanud vajalikud oskused nakkuse ennetamiseks," rääkis Lao.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: