Venemaa autotoodang kukkus aprillis seitse korda

Venemaa Kaliningradi oblastis asuva BMW autotehase töötajad puhkepausil.
Venemaa Kaliningradi oblastis asuva BMW autotehase töötajad puhkepausil. Autor/allikas: SCANPIX / Caro / Bastian

Venemaal toodetud sõiduautode arv kahanes aprillise võrreldes eelmise aasta aprilliga ligi seitse korda, selgub Vene statistikaameti avaldatud andmetest.

Aprillis valmistati Venemaal 19 900 sõiduautot, mida on 6,8 korda ehk 85,4 protsenti vähem kui 2021. aasta aprillis. Tänavu märtsiga vähenes autotoodang 53,1 protsenti.

Uudisteagentuur Interfax märgib, et 2020. aasta aprillis, kui riik oli pandud koroonapandeemia tõttu suuresti karantiini, oli autotoodang samuti suhteliselt väike ning riigis toodeti kuuga ainult 30 000 sõiduautot.

Esimese kvartali jooksul toodeti Venemaal 264 000 sõiduautot, mida on 47,4 protsenti vähem kui eelmise aasta jaanuarist aprillini.

Veoautosid toodeti Venemaa tehastes aprilli jooksul 12 300, mida on 30,4 protsenti vähem kui aasta tagasi ning 13,2 protsenti vähem kui märtsis. Esimese kvartali jooksul toodeti 52 500 veoautot, mis on 5,9 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Väikebussid toodang vähenes aastases võrdluses 15,8 protsenti ning neid valmistati kokku umbes 1000. Seda on 9 protsenti rohkem kui märtsis. Kuni viietonniste busside tootmine suurenes esimeses kvartalis mullusega võrreldes 1,5 protsenti, neid toodeti 3800.

Sisepõlemismootorite tootmine kahanes aprillis mullusega võrreldes 59,5 protsenti, 13 200 ühikuni, märtsiga võrreldes oli langus 37,2 protsenti. Aasta algusest alates on mootoreid toodetud 113 000, mida on 5,8 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Suured välismaised autotootjad on peatanud Venemaal oma tegevuse seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas ning riiki ei saadeta kehtestatud sanktsioonide tõttu ka paljusid moodsate sõidukite valmistamiseks vajalikke komponente.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: