Interpol: Ukrainasse saadetud relvad jõuavad kriminaalide kätte

Interpoli peasekretär Jürgen Stock
Interpoli peasekretär Jürgen Stock Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Ozan KOSE

Rahvusvahelise politseiorganisatsiooni Interpoli peasekretär Jürgen Stock hoiatas, et Ukrainasse saadetud relvad liiguvad varimajandusse ja jõuavad lõpuks kriminaalide kätte.

Stock selgitas, et sõja lõppedes jõuavad sealsed relvad ja raskerelvastus rahvusvahelisele turule ning ta kutsus üles Interpoli liikmesriike, eriti relvade pakkujaid, tegema koostööd, et jälgida relvade liikumist.

"Kui relvad vaikivad, tulevad ebaseaduslikud relvad. Teame seda mitmest teisest konfliktist. Kurjategijad keskenduvad juba praegu nendele," ütles Stock.

Tema sõnul kasutavad kuritegelikud rühmitused ära selliseid kaootilisi olukordi ja relvade kättesaadavust, isegi kui tegu on sõjaväe varustusega.

"Need muutuvad kriminaalsel turul kättesaadavaks ja tekitavad väljakutseid. Ükski riik ega piirkond ei saa sellega iseseisvalt võidelda, sest sellised rühmitused tegutsevad üle maailma," selgitas Interpoli peasekretär.

Tema sõnul võib oodata relvade sisevoolu Euroopas ja kaugemalgi, mistõttu tuleb valvel olla igal pool.

Interpol kutsub oma liikmeid üles kasutama oma andmebaase, et aidata jälgida relvade liikumist.

Toimetaja: Kadri Põlendik

Allikas: Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: