Masuudireostuse jäägid jõudsid Noarootsi rannikule

{{1654586160000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Möödunud nädala tormituuled on liigutanud Hiiumaa ja Vormsi rannikul olnud masuudireostuse jääke ka Noarootsi rannikule.

Elbiku ja Dirhami külade vahelisel kaheksa kilomeetri pikkusel lõigul on leitud vähesel määral masuudiklompe, teatas päästeamet. Tõenäoliselt pärineb reostus samast allikast, mille tagajärgedega on pidanud tegelema hiljuti nii Hiiumaa kui Vormsi.

Reostust Lääne-Nigula vallas on vähe, kuid juhul, kui inimesed satuvad sealkandis jalutades siiski masuuditükkide peale, tasub sellest kindlasti teada anda telefonile 1247.

Masuudireostus Noarootsis Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Hiiumaa ja Vormsi saarte rannikutelt on siiani kokku kogutud 6,1 tonni masuudijäätmeid, millest Hiiumaalt ca 2600 kilo ja Vormsilt ca 3500 kg.

Hiiu- ja Läänemaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul liigutavad tugevad tuuled reostust ettearvamatustes suundades, seetõttu võib masuuditükke leida Lääne-Eesti rannikualadel tõenäoliselt veel mitu nädalat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: