Otse kell 11: eksperdid arutavad, kuidas läheb edasi elu Covidiga

Toivo Maimets ja Irja Lutsar.
Toivo Maimets ja Irja Lutsar. Autor/allikas: (ERR)

Tartu Ülikooli raamatukogus toimub teisipäeval konverents, mis jagab viimaseid andmeid koroonaviiruse kohta, vahendab hädaolukorra kogemusi tervishoiusektorist ning uurib, milline on riigi valmisolekuplaan eelolevaks sügiseks. Kell 11 algavat konverentsi saab jälgida otsepildis.

Tartu Ülikooli ja terviseameti koostöös korraldataval konverentsil võtavad saadud kogemused kokku ning jagavad uuemaid teadmisi endine teadusnõukoja juht Irja Lutsar, praegune teadusnõukoja juht Toivo Maimets ja professor Anneli Uusküla Tartu Ülikoolist, Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse liige Joel Starkopf, terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, Mait Raag ja Marko Tähnas haigekassast, ravimiameti peadirektor Katrin Kiisk, terviseameti meditsiinistaabi juht Urmas Sule ja Eesti perearstide seltsi liige Triin Perkson.

Soome kogemusest räägib THL terviskaitse osakonna juhataja Mika Salminen.

Sügistalveks valmisoleku kava tutvustab sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri nõunik Katrin Idla.

Konverentsi kavas on ka kaks arutelu. Kell 14.35-15.15 arutelus "Võimalused säilitada ravimahud ja tulla samaaegselt toime COVID-ravi vajaduse kasvuga" osalevad Triin Perkson, Urmas Sule, Joel Starkopf, Arvi Vask ja Marko Tähnas.

Kell 16.20-17 kestvas arutelus vahetavad mõtteid Katrin Idla, Toivo Maimets, Irja Lutsar, Martin Kadai ja Mari-Anne Härma.

Kogu päeva vältava konverentsi kavaga saab tutvuda Tartu Ülikooli kodulehel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: