Noored aitavad suvehooajal Ida-Virumaa turismiettevõtjaid

Ida-Virumaa turismiettevõtjad otsivad koostöös suveks noori, 16aastasi ja vanemaid hooajatöölisi. Turismiedendajate sõnul on kasu kahepoolne: ettevõtjad saavad kõrghooajal töötajaid ning noored saavad elukogemusele lisaks taskuraha teenida.

Maakonna turismiettevõtjaid ühendava Ida-Virumaa turismiklastri turundusjuhi Meelis Kuuse sõnul noortele pakutavad töökohad konti ei murra.

"Tööpakkumisi on väga erinevaid: vajatakse koristajaid, nõudepesijaid, kassapidajaid, ettekandjaid ning enamikul töökohtadel on väljaõpe kohapeal. Midagi kontimurdvat ei ole ja need pole üldse rasked ega keerulised ülesanded, mida tegema peab," ütles Kuusk.

Noorte ja ettevõtjate aktiivsus annab turismiedendajatele julgust, et tegu ei ole ühekordse koostööprojektiga.

"Huvi on olnud väga suur ja ma küsisin ka tagasisidet ettevõtjate käest, kes töökuulutused on üles pannud: postkastid on e-kirju täis ja kõik toimib. Huvi on mõlemalt poolt ja kindlasti me jätkame sellega ka tulevikus", sõnas turundusjuht.

Töösuves nähakse kasu kõikidele osapooltele. Kuusk: "Noored saavad endale väga hea esimese töökogemuse, saavad näha, mismoodi see elu päriselt tööl käib, ehk saadakse ka väike töötreening. Ettevõtjad saavad kasu selles, et kõrghooajal on töökäed abis ja ettevõtlus saab normaalselt toimida."

Lisainfot noorte hooajatöö kohta leiab huviline Ida-Virumaa turismiportaalist www.idaviru.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: