Biden esitas plaani Ladina-Ameerika majanduse edendamiseks

USA president Joe Biden Los Angelses Ameerika riikide tippkohtumist avamas.
USA president Joe Biden Los Angelses Ameerika riikide tippkohtumist avamas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA president Joe Biden esitles kolmapäeval Los Angeleses alanud Ameerika riikide tippkohtumisel kava majanduskoostöö edendamiseks Ladina-Ameerika maadega, milles nähakse soovi piirata Hiina mõju kasvu regioonis.

"Me peame investeerima, et muuta meie kaubandus jätkusuutlikumaks ja luua vastupidavamad tarneahelad," ütles Biden tippkohtumise avaüritusel.

USA algatuse taga on soov pakkuda Ladina-Ameerika riikidele alternatiivi Hiinale, suurendades regioonis investeeringuid ja USA majanduslikku kohalolekut ning edendades kaubandust.

Siiski ei paku Bideni esitatud Ameerika partnerlus majanduslikuks õitsenguks (APEP) valdavalt mitte väga jõukatele Ladina-Ameerika maadele tollitariifide leevendusi ning keskendub peamiselt samameelsetele partneritele, kellel juba nagunii on USA-ga kaubanduslepingud, märkis uudisteagentuur Reuters.

Biden tegi oma plaani avalikuks tippkohtumisel, millel USA soovib näidata oma juhtrolli Ladina-Ameerika majanduste uuendamisel ning ohjeldada lõunast lähtuvat immigratsioonivoogu.

Tippkohtumist varjutab siiski Washingtoni keeldumine kutsuda sellele ka Kuuba, Venezuela ja Nicaragua juhid, mis põhjustas ka mõne teise liidri, neist kõige prominentsemana Mehhiko presidendi, keeldumise üritusel osaleda.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: