Viljandis avati Ukraina moelooja tööde näitus

Kondase keskuses Viljandis avati ukrainlanna Elena Tkachenko kõrgmoe näitus. Pariisi moenädalal tähelepanu pälvinud naine tõi Viljandisse oma kaks viimast kollektsiooni, kus saab näha nii pärlikarpidest inspireeritud kleite kui ka aplikatsiooni-tehnikas siidsalle.

Tkachenko on moemaja omanik Peterburis, tema abikaasa aga tunnustatud metallikunstnik. Et Elena rahvusvahelist tunnust pälvinud moelooming Viljandisse jõudis on suur juhus. Ukraina sõja puhkedes tuli Elena Eestisse, kaasas kaks kohvrit moeloominguga, oodates edasi pääsemist Suurbritanniasse. Kondase keskuses näha olevates kollektsioonides mängitakse valgete toonidega, kuigi Elena ülejäänud moeloomingus on palju värve.

"Ei, nii lihtsalt juhtus, et siin on kaks heledavärvilist kollektsiooni. See valge-valgel sallide kollektsioon "Eva" on pühendatud peenele, haprale, õrnale, haavatavale naise armastusele. Mulle tundub, et seda haprust saab edasi anda ainult valge-valgel. Ja kleitide kollektsioon "La Perla" on samuti heledates toonides, mere ja vee värvi. Ja kui te vaatate, siis siin on tõepoolest väga heledad kollektsioonid, kus ükski ese ei sarnane teisele," rääkis Tkachenko.

Kunstiteadlane Eva Laantee-Reintamm kohtus Tkachenkoga esimest korda Peterburis, kus ta oli oma abikaasa töö tõttu. "Ma sattusin tema stuudiosse, ateljeesse ja vaimustusin tema töödest. Lihtsalt tahtsin, et kui Eestisse juba midagi nii unikaalset sattus, siis see võiks olla kõigile ka nähtaval," sõnas Laantee-Reintamm.

Rahvusvaheliselt tunnustatud moelooja Jelena Tkachenko näitust saab Kondase keskuses vaadata 17. juulini.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: