MES-i nõukogu esimeheks sai Marko Gorban ja aseesimeheks Mait Klaassen

Marko Gorban
Marko Gorban Autor/allikas: ERR

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valis reedel nõukogu esimeheks maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsleri kantsleri ülesannetes Marko Gorbani ning nõukogu aseesimeheks Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseni.

Eelmise nõukogu esimehe Andres Oopkaubi esimehe kohalt tagasiastumise avalduse rahuldas maaeluminister Urmas Kruuse mai lõpus.

"Uute nõukogu juhtide teadmised ja kogemused on märkimisväärsed ning aitavad kaasa sihtasutuse arendamisele," ütles MES-i juhataja Meelis Annus.

Gorbani sõnul on MES andnud olulise panuse maapiirkonna ettevõtluse toetamisse ja edendamisse. "Viimaste aastate kriisid on näidanud, kui oluline on põllumajandus-, toiduainesektori ja maaettevõtjate jaoks usaldusväärne ja tugeva valdkondliku kompetentsiga partner, kes suudab kiirelt ja paindlikult aidata ettevõtjatel rahastamismurede korral lahendusi leida," rääkis ta.

"Inimeste valmisolek ennast maapiirkonna ja maaettevõtlusega siduda on pärast Covidi pandeemiat kasvanud ning siin on Maaelu Edendamise Sihtasutus pakkumas rahastamisel abikätt peredele, kellel maale elama asumine on piiratud rahastamisvõimaluste taha jäänud," lisas ta.

MES-i nõukogu kavandab sihtasutuse tegevust, korraldab sihtasutuse juhtimist ning teostab järelevalvet sihtasutuse tegevuse üle.

Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks, ning tõsta maaettevõtluse konkurentsivõimet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: