Võrklaev: jätkame peretoetuste eelnõu takistamist

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles, et seni kuni Isamaa ja sotsidega ei ole peretoetuste eelnõu edasises menetlemises kokku lepitud, jätkab Reformierakond selle takistamist riigikogus.

Esmaspäeval on teisel lugemisel peretoetuste eelnõu. Samuti toimub muudatusettepanekute hääletamine.

"Seis ei ole muutunud. Meie hinnangul vajaks see eelnõu põhjalikumat tööd ja ülevaatamist, sealjuures kõigi muude riigi vajaduste arvestamist - õpetajate palgad, kõrghariduse rahastamine, julgeolek. Meie hetkel jätkame obstruktsiooni," ütles Võrklaev ERR-ile.

Võrklaeva sõnul peaks peretoetuste eelnõuga edasi minemise suhtes lahendus tulema koalitsiooniläbirääkimistelt. "Kui mingid uued kokkulepped seal sünnivad, siis on võimalik ka see obstruktsioon riigikogus lõpetada," lausus ta.

Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu algatati 54 riigikogu Keskerakonna, EKRE, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikme allkirjaga 12. mail. 30. mail läbis eelnõu täiskogus esimese lugemise. 1. juunil võtsid neli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni saadikut oma allkirjad eelnõult tagasi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueeris Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: