Prisma arendaja peatas Saue kaupluse ehituse, poekett otsib uut asukohta

Prisma
Prisma Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Prisma plaanis tänavu avada Sauel uue kaupluse, kuid arendaja otsustas hinnatõusu tõttu projekti peatada ning kauplusekett otsib Sauel uut asukohta.

Saue vald teatas esmaspäeval, et Prisma kaupluse hoonet arendav Saue EPT otsustas majanduse riskide tõttu uue kaupluse ehituse peatada.

"Normaalses majandussituatsioonis ei osanud sellised riske prognoosida. Aga euribori kasv hakkaks otseselt mõjutama ettevõtte rahavooge, samuti karmistavad pangad laenutingimusi," ütles Saue EPT esindaja Harry Pajundi.

Pajundi sõnul oleks tulnud projekti arendada edasi laenurahaga ning mõistlikum on see kuni augustini külmutada. "Prisma plaanidega kahjuks meie pakutud ajaplaan ei sobinud."

"Arendus on seiskunud ja tegeleme sellega, et leida piirkonnas mõni teine arendus. Meie sooviks selles piirkonnas kaupluse avada," ütles Prisma kommunikatsioonijuht Kristiina Tamberg.

Prisma plaanis avada kaupluse Sauel käesoleval aastal, kuid edasine selgub uuest arendajast. Tänavu plaanib ettevõte avada ka kaupluse Maardus.

Saue EPT ehitab hoone lõpuni ning ettevõttel on ka edasised plaanid, kuid need selguvad sügisel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: