Valge Maja on valmis leevendama Hiina kaupadele seatud tollimakse

Kaubakonteinerid Shanghai sadamas
Kaubakonteinerid Shanghai sadamas Autor/allikas: SCANPIX/ Reuters/Aly Song

President Joe Biden pooldab nüüd tollimaksude leevendamist osadele Hiinast pärit tarbekaupadele. Pressisekretäri Karine Jean-Pierre sõnul on osa Donald Trumpi kehtestatud tariife "vastutustundetud" ega edenda USA majanduslikku ega riiklikku julgeolekut ning suurendavad selle asemel kulusid peredele ja ettevõtetele.

Biden otsib võimalusi rekordilise inflatsiooni ja ametiühingute survega toime tulekuks ja üks viis on leevendada või kaotada Hiina päritolu tarbekaupadele kehtestatud kõrged tollimaksud.

"Bideni administratsioon töötab nende juhuslike tariifide ja meie prioriteetide vastavusse viimise nimel," märkis Jean-Pierre teisipäeval.

Trumpi administratsioon kehtestas aastatel 2018–2019 Hiina impordile nelja erineva meetme käigus ligikaudu 360 miljardi dollari suurused aastased tollimaksud.

2018. aasta 6. juulil kehtestatud tollimaksud on tähtajalised ja lõpevad 5. juulil.

Maksude eesmärk oli peatada see, mida USA nimetas Hiina ebaausaks kaubandustavaks, kuid neid makse maksavad Ameerika ettevõtted ja tarbijad, kes ostavad Hiina kaupu, ütles USA Kaubanduskoja asepresident ja rahvusvaheliste suhete juht Myron Brilliant.

Bideni administratsioon on juba ammu teatanud, et tema hinnangul ei olnud Trumpi kaubandussõda Hiinaga läbimõeldud ja tollimaksud peavad olema paremini suunatud.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: MarketWatch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: