Eesti 200 tahab Kõlvartit umbusaldada ja Tallinnas uut võimuliitu

Marek Reinaas Tallinna volikogu istungil
Marek Reinaas Tallinna volikogu istungil Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti 200 teatas, et teeb Tallinna volikogu fraktsioonidele ettepaneku moodustada Tallinnas uus võimukoalitsioon ning umbusaldada linnapead Mihhail Kõlvartit.

Tallinna volikogu Eesti 200 fraktsiooni esimees Marek Reinaas saatis fraktsioonide esimeestele ettepaneku koguneda uue võimuliidu arutamiseks ning valmistada ette linnapea Kõlvarti umbusaldamine.

Järgmine volikogu istung toimub neljapäeval kell 16 ja selleks ajaks on võimalus algatus juba volikogus menetlusse anda, teatas Eestis 200.

Reinaasa sõnul on aeg küps, et kutsuda esile muutus Tallinna linna juhtimises. "Keskerakond ja Mihhail Kõlvart on tõestanud, et nad ei suuda korruptsioonivabalt ja eestimeelselt Tallinna linna juhtida. Praegu on tekkinud poliitiline olukord, mis võimaldab tuua Tallinnasse muutuse ning luua uus koalitsioon, mis on eestimeelne ja korruptsioonivaba. Sellepärast kutsun kõiki Tallinna linnavolikogus esindatud poliitilisi jõude ühinema selle umbusaldusavaldusega," ütles Reinaas.

"Keskerakonna valitsemine on näidanud, et nad ei suuda viia ellu muutusi, tulla toime kriisidega ja muuta haridus eestikeelseks, mistõttu on selge, et Tallinna juhtimine vajab just täna uusi tegijaid ja pikaajalist visiooni," lisas Reinaas.

79-liikmelises Tallinna linnavolikogus on Eesti 200-l seitse kohta. Tallinna võimuliidu moodustavad praegu Keskerakond, kellel on volikogus 39 kohta, ning sotsiaaldemokraadid, kellel on seitse kohta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: