Seeder: Kersna ei peaks uues valitsuses haridusministrina jätkama

Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Isamaa ei hääletanud neljapäeval riigikogus haridus- ja teadusminister Liina Kersna (RE) umbusaldamise poolt, ei soovi erakond teda haridus- ja teadusministrina uues valitsuses näha, ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Seeder rääkis, et antud olukorras olnuks adekvaatne see, kui Kersna ise tagasi oleks astunud.

"Kui peaks jõudma ühel hetkel niikaugele, et hakatakse uut koalitsiooni moodustama ja hakatakse ka jagama ministripositsioone, siis see küsimus tõusetub uuesti päevakorda ja mina küll praegu ei näe, et Liina Kersna uues koalitsioonivalitsuses peaks jätkama," ütles Seeder ERR-ile.

Seeder rääkis, et selleks annab põhjust asjaolu, et tema sõnul ei ole Kersna aru saanud, kui suuri vigu ta on teinud ning mis on olnud nende tagajärjed maksumaksja rahale.

"Ja enamgi veel - ta on õigustanud neid tegusid, ta on maksnud näiteks kiirhangete eest vastutavale ametnikule, kes need hanked ebaõnnestunult läbi viis, preemiat ja leiab, et kõik need teod on põhjendatud," rääkis Seeder.

"Nii, et ma arvan, et kui üks valitsuse liige ei ole teinud piisavalt adekvaatseid järeldusi, siis minu arvates ei ole küll mõistlik, et see minister jätkab uues valitsuskoalitsioonis ja toob kaasa ka need pinged uude koalitsiooni. Seda ei ole küll vaja," lisas Seeder.

Seeder tõdes, et see küsimus võib laheneda kas sel viisil, et uues valitsuses läheb haridus- ja teadusministri portfell kellelegi teisele.

Liina Kersna (RE) umbusaldushääletus kukkus neljapäeval riigikogus läbi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueeris Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: