Valitsus kaotas Covid-tõendi nõude Eestisse sisenemisel

Vaktsineerimistõend
Vaktsineerimistõend Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsus tunnistas neljapäeval kehtetuks korralduse, millega nõuti kolmandatest riikidest saabunud kodanikelt Covid-tõendit ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või enne Eestisse saabumist tehtud negatiivse tulemusega koroonatesti kohta.

Terviseameti hinnangul ei ole praegu tõenäoline, et kolmandate riikide kodanike hulgas on nii märkimisväärsel hulgal nakatunuid, et see mõjutaks epidemioloogilist olukorda Eestis, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Riigipiiri ületamist reguleerinud korralduse kehtetuks tunnistamisega kaovad piirangud, mis puudutasid väljastpoolt Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda, Šveitsi, Ühendkuningriiki, Andorrat, Monacot, San Marinot ja Vatikani saabuvaid kolmandate riikide kodanikke.

Covid-19-sse haigestumine on kogu maailmas langustrendis. Euroopa Liidu 27 liikmesriigist on Covidiga seotud reisipiirangutest loobunud 18 riiki, samuti Norra, Island, Šveits ja Ühendkuningriik.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab neljapäevase korralduse ja seletuskirja kodulehel kriis.ee. Korraldus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: