Enamik Eestis tehtavatest koroonaviiruse PCR-testidest on tasulised

Koroonatesti tegemine.
Koroonatesti tegemine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Koroonaviirust tuvastavate PCR-testide tegemine on Eestis langustrendis, kuid eelmisel nädalal tehti neid siiski üle 9000, selgus terviseameti epiidülevaatest. Kolmveerand tehtud PCR-testidest on tasulised testid.

"Saatekirja PCR-testile saavad kõik 60+ ja riskirühma kuuluvad inimesed, kellel on ülemiste hingamisteede viirusnakkuse kahtlus. Testimise eelduseks on perearsti saatekiri. Pärast saatekirja laekumist helistatakse inimesele avaliku testimise kõnekeskusest ja lepitakse kokku testimise päev," rääkis Indrek Simisker terviseameti kommunikatsiooniosakonnast.

Maakonnakeskustes, kus testimispunkte ei ole, korraldatakse testimist mobiilsete brigaadide abil.

Hinnanguliselt on umbes kaks kolmandikku statistikas kajastuvatest testidest tasulised, lisas Simisker. Millistel näidustustel neid tehakse, ei osanud terviseamet kommenteerida.

Statistikas kajastuvad tasulised testid, tasuta testid ning testid, mis on tehtud haiglates.

Selle nädala esmaspäeva seisuga on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta 122,4. Eelmise nädala jooksul lisandus 840 haigusjuhtu. Haigestumus kasvas 6,7 protsendi võrra.

Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase Eestis madal.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: