McDonald's lubas Prantsusmaale maksta üle miljardi euro

McDonald’s New Yorgis
McDonald’s New Yorgis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Shannon Stapleton

Kiirtoidukett McDonald's jõudis kokkuleppele Prantsuse võimudega seoses maksmata jäänud maksudega aastatel 2009-2020.

Prantsuse võimud Pariisis kinnitasid heaks McDonald'si ja Prantsusmaa vahelise kokkuleppe, mille raames USA-päritolu kiirtoidukett maksab Prantsusmaale 737 miljonit eurot maksmata makse ja 508 miljonit eurot trahviraha, vahendas Politico.

Maksmisele kuuluv summa on suurim, mida on Prantsuse võimudele maksujuhtumi puhul makstud.

Kokkulepe puudutab maksmata makse vahemikus 2009 kuni 2020. McDonald's rõhutas oma avalikus sõnavõtus, et ettevõte ja tema frantsiisid maksid Prantsusmaal ettevõtte tulumaksu üle 2,2 miljardi euro ning riigis loodi üle 25 tuhande töökoha.

McDonald'sit on Prantsusmaal kritiseeritud skeemitamise pärast. Kiirtoidukett paigutas osa Prantsusmaal loodud tulu enda Luxembourgis asuva peakontori alla.

USA kiirtoiduketi maksupraktikaid hakati Prantsusmaal uurima 2016. aastal peale ühe McDonald'si töötaja kaebust.

Euroopa Liit on samuti McDonald'si Luxembourgiga seotud maksupraktika seaduslikkust kahtluse alla seadnud. 2018. aastal, peale kolmeaastast juurdlust, Euroopa Liit siiski ei leidnud, et McDonald's oleks seoses Luxembourgiga makse ebaseaduslikult optimeerinud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: