Läti kohtu loal eetrisse lubatud viis Vene telekanalit keelustati taas

Läti rahvusringhäälingu 4. stuudio
Läti rahvusringhäälingu 4. stuudio Autor/allikas: LSM

Läti administratiivne regionaalkohus otsustas osaliselt peatada Läti riigi otsuse keelustada Vene telekanalid Läti riigi territooriumil. Kohtu otsuse kohaselt tuleb riigis taas lubada viie Vene telekanali edastamine, mille aga järelevalveorgan kohe taas keelu alla pani, vahendab Läti rahvusringhääling.

Vene telekanalid "THT-Comedy", "THT4 International", "FRIDAY International", "KHL TV channel" ja "TNT Music" peavad kohtuotsuse kohaselt saama kohe õiguse edastada saateid Läti meediaruumis. Otsust ei saa vaidlustada ja see jõustub kohe, teatas LETA uudisteagentuur 16. juunil.

Läti riikliku elektroonilise massimeedia nõukogu (NEPLP) juhi Ivars Abolinsi sõnul on kohtu põhjendused absurdsed, kuna neist võib järeldada, et Vene telekanalitel oleks samasugune õigus Läti riiklikule rahastamisele nagu Läti telekanalitel.

NEPLP-i juht lubas telekanalite keelu osas uut otsust.

17. juuni hommikul keelaski NEPLP uuesti nimetatud Vene telekanalid.

Abolinsi sõnul tugines otsus asjaolule, et nimetatud Vene telekanalid tegutsevad riigis, mis on ohuks Läti iseseisvusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Vastava riikliku regulatsiooni võttis Läti Seim vastu juunis.

"Läti ei kavatse osaleda Vene-Ukraina sõja rahastamises. Telekanalitel on õigus naasta Läti meediaruumi juhul, kui Venemaa viib on väed Ukrainast välja, sh okupeeritud territooriumitelt ja Krimmist," teatas Abolins.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: