Tootjahinnaindeksi ülikiire tõus jätkus ka mais

Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.
Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis koduturule ja ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis mais võrreldes eelmise aastaga 33,7 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Germo Valgenbergi sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, toiduainete ning metalltoodete tootmises.

"Töötlevas tööstuses oli hinnatõus kokku 24,0 protsenti, sealhulgas toiduainete tootmises 21,2 protsenti", lisas Valgenberg.

Mais võrreldes aprilliga kasvas tootjahinnaindeks 3,1 protsenti.

Võrreldes aprilliga mõjutas indeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas mais võrreldes aprilliga 3,3 protsenti. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, naftasaaduste ja ehitusmaterjalide hinnad.

Võrreldes 2021. aasta maiga suurenes ekspordihinnaindeks 27,7 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas mais võrreldes eelneva kuuga 2,5 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergial, naftasaadustel ja kemikaalidel.

Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 30,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: