Tõrva valla keskväljak muutus Vabaduse pargiks

Foto: ERR

Valgamaa Tõrva valla keskväljak on muutunud Vabaduse pargiks. Teisipäeval Tõrvas toimuv avaõhtu on pühendatud Ukrainale, sest paljud ukrainlased on pargi loomisel kaasa löönud.

Juba mõnda aega on Tõrvas möödujaid tervitanud Ukraina presidendi Volodomõr Zelenski liivakuju. Praeguseks on liivakujusid veel – üks neist kujutab tanki vedavat traktorit. Liivakujude loomisele on kaasa aidanud sõjapõgenikud.

Harkivi lähedalt pärit Vova Barannik on Tõrva vallas elanud kaks kuud. Ta tahaks kodumaale tagasi minna, aga kõik on purustatud.

"Kogu selle aja oleme aidanud luua neid liivaskulptuure koos Aleksandriga, kes on minu naaber. Aga me elame Harkivi lähedal," rääkis Barannik.

Vabaduse pargi avamisele läksid kohale Tõrva sõpruslinna Baranivka juhid ja lauljad. Ja osa Vabaduse pargist moodustab Maks Levini fotonäitus. Fotograaf, kes hukkus sõjas, kuid kelle pildid jäävad.

"Samas on siin skulptuur, millel on Balti ketti kujutavad inimesed ehk see, kuidas me saime oma vabaduse kätte," ütles Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

"Oleme väga tänulikud, et maailm meid aitab ja kõik meid toetavad ega vaiki Ukrainas toimuvast. Täna sõitsime teie juurde ja meil on siin kõik hästi. Siin on rahulik, kuid Harkivit pommitatakse veel rohkem," ütles Baranivka kunstikooli direktor Julia Migey.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: