Läti valitsus lubas raiuda nooremat metsa

mets
mets Autor/allikas: SCANPIX/FP/Chip Somodevilla

Läti valitsus otsustas lubada noorema metsa raiumist. Koalitsioon oli juba varem kokku leppinud, et nooremate puude raiumise luba antakse energiakriisi kontekstis elanikkonna toetamiseks.

"Meie arvutuste kohaselt võimaldaks see Läti hakkpuidu saadavust 20 protsendi võrra suurendada. Ja kindlasti avaldaks see mõju nii hinnale kui ka tarnetele," ütles põllumajandusminister Kaspars Gerhards (Rahvusliit).

Gerhards lisas, et hakkpuit on Läti taastuv energiaressurss ning Venemaa sõjast Ukrainas tekkinud energiakriis vajab kiiret üleminekut maagaasilt hakkele.

Majandusminister Ilze Indriksone (Rahvusliit) ja justiitsminister Jānis Bordans (Konservatiivid) tõid välja ka puidu kui energiasõltumatuse olulise ressursi.

Seevastu keskkonna- ja regionaalarenguminister Artūrs Toms Plešs (Arengule/Poolt!) hääletusel ei osalenud, öeldes, et looduskaitseliste huvide üle on olnud karmid arutelud. Tema sõnul on see samm liiga kiire, kuigi seda on vaja teha. Minister kutsus üles vaatama, kuidas metsaressursse säästvamalt majandada.

Samuti näevad muudatused ette, et selline mets tuleks taastada kolme aasta jooksul pärast raiumist kvaliteetse istutusmaterjaliga.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: lsm.lv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: