Seeder koalitsioonikõnelustest: põhiküsimustes ühisosa ei ole

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder tõdes, et möödunud nädalal kuuldud jutud sellest, justkui oleks koalitsiooniläbirääkimised lõpusirgel, on tõest kaugel.

Jaanipühade eelsel kolmapäeval panid Reformierakond, Isamaa ja sotsiaaldemokraadid koalitsioonikõnelused pausile, suuresti kuna peaminister Kaja Kallase (RE) pidi sõitma Brüsselisse Euroopa Ülemkogule, kirjutas Delfi.

Seeder ei osanud pühapäeva hommikul öelda, kus, millal ja mis formaadis algaval nädalal valitsuskõnelustega edasi minnakse.

"Aga optimistlikud heietused, et kohe-kohe ongi koalitsioonileping valmis - ei. See võtab kindlasti aega veel," võttis Seeder läbirääkimiste seisu kokku.

"Enamustes põhiküsimustes ühisosa ei ole," lausus Seeder.

Seeder tõi näiteks eestikeelsele haridusele ülemineku küsimuse, millega tema hinnangul pole "karvavõrdki" edasi liigutud.

"Sotsiaaldemokraadid on end jäigalt kaevikusse kaevanud ja selle tunneli lõpust valgust veel ei paista," rääkis Seeder.

Seedri sõnul toppab niisamuti tulumaksuvaba miinimumi tõstmise teema ja ka riigikaitsesse panustamise valmidus on tema sõnul erakondadel erinev.

Siiski on Seedri sõnul ka paar teemat, kus arutelu sujub ning takistusi ei paista, näiteks kõrghariduse rahastuse tõstmine

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: