Riigireetur Veitman sai vanglast kuus aastat varem välja

Vladimir Veitman
Vladimir Veitman Autor/allikas: ERR

Viru maakohus vabastas enne tähtaega 2013. aastal riigireetmises süüdi mõistetud ja 15 aasta pikkuse vangistusega karistatud Vladimir Veitmani.

Delfi kirjutas, et Viru maakohus otsustas 7. juunil 72-aastase Veitmani enne tähtaega vabastada. Maakohtu otsus jõustus 23. juunil.

Maakohus leidis, et ülejäänud karistusajaks käitumiskontrollile allutamine koos esialgu elektroonilise valve kohaldamisega on kinnipeetava puhul tulemuslikum kui järelejäänud vangistuse lõpuni kandmine. Vladimir Veitman peab elektroonilist jalavõru kandma 12 kuud.

Kuna Veitman vabanes enne tähtaega, siis on ta kriminaalhooldaja järelevalve all, kes tagab ka vastavad tegevused (näiteks sotsiaalprogrammid) tema taasühiskonnastamise toetamiseks. Kriminaalhoolduse ajal kehtivad ka kontrollnõuded.

Vladimir Veitmani pidasid kinni 7. augustil 2013 kaitsepolitsei töötajad kahtlustatuna riigireetmises, täpsemalt salastatud teabe edastamises Venemaa Föderatsiooni eriteenistustele. Kohus konfiskeeris Veitmanilt kriminaaltulu 120 000 euro ulatuses ning rahuldas ka kaitsepolitseiameti tsiviilnõude Veitmani vastu 65 000 euro ulatuses.

Allikas: Delfi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: