Pekingi karm koroonapoliitika kahjustab hiinlaste vaimset tervist

Hiina suurlinn Shanghai
Hiina suurlinn Shanghai Autor/allikas: SCANPIX/EPA/ALEX PLAVEVSKI

Hiina kommunistliku partei karm koroonapoliitika traumeerib riigis miljoneid inimesi, kus paljud hiinlased kogevad depressiooni. Riigis kasvab kiiresti ka enesetappude arv.

Psühhiaatrite teatel on kompartei karmid meetmed tõsiselt kahjustanud hiinlaste vaimset tervist. Pandeemia psühholoogilisi mõjusid käsitlev riiklik uuring näitas, et 35 protsenti hiinlastest on kogenud depressiooni. Uuringus osales umbes 52 000 inimest, vahendas The Times

Pekingi parteisekretär Cai Qi ütles esmaspäeval, et koroonapiirangud jätkuvad pealinnas veel viis aastat. "Pole enam eesmärke ega lootust," kirjutas Pekingis tegutsev blogija Lvyexianzong. 

Hiina teadlased Shanghai vaimse tervise keskusest ütlesid, et piirangud põhjustavad inimeste seas psühholoogilisi probleeme. Kõige haavatavamad inimesed on noored, eakad ja võõrtöölised. 

"Minu kliendid on ärevil ja vihased. Nad nutavad ja uurivad, millal see kõik lõpeb?" ütles Hiina psühholoog Yu Lingna. 

"Inimesed muretsevad esmatarbekaupade nappuse, elamistingimuste ja oma laste pärast. Paljude inimeste sissetulek väheneb," lisas Yu Lingna. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: