23 miljonit californialast saavad kiire hinnatõusu tõttu 1050 dollarit

Bensiinijaam Californias
Bensiinijaam Californias Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Hector Amezcua

USA-s asuva California osariigi juhid otsustasid pühapäeval, et umbes 23 miljonit elanikku saavad kiire hinnatõusu tõttu igaüks umbes 1050 dollarit.

Hinnatõusu stiimultšekk on osa 17 miljardi dollari suurusest abipaketist, millega antakse inimestele abi üüri ja kommunaalmaksete tasumisel. Samuti loobub osariik ajutiselt kütusemaksust.

Californias on bensiini hind USA-s üks kõrgemaid. USA autoliidu (AAA) andmetel oli esmaspäeval bensiini hind keskmiselt 6,32 dollarit galloni kohta.

"Selle eelarvega võetakse viivitamatult vastu meetmed, et anda raha tagasi miljonitele inimestele, kes kannatavad ülemaailmse hinnatõusu käes," teatas California kuberneribüroo. 

California osariigi eelarveülejääk oli 97 miljardit dollarit. Leibkond, kus aastane sissetulek jääb alla 125 000 dollari, saab osariigilt kokku 1050 dollarit. Suurema sissetulekuga californialased saavad vähem raha. 

Toetust ei saa leibkonnad, kus aastane sissetulek on üle 500 000 dollari. Toetust ei saa ka maksumaksjad, kes teenivad aastas üle 250 000 dollari, vahendas CBS News

Californias elab umbes 40 miljonit inimest.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: