Venemaa kehtestas sissesõidukeelu Joe Bideni abikaasale

Joe Bideni abikaasa Jill Biden
Joe Bideni abikaasa Jill Biden Autor/allikas: SCANPIX/Chris Kleponis/CNP/INSTARimages/Cover Images

Vene välisministeerium avaldas teisipäeval uue nimekirja inimestest, kes ei tohi Venemaale reisida. Vene sanktsioonide ja riiki sissesõidukeelu nimekirjas on Joe Bideni abikaasa Jill Biden, politoloog Francis Fukuyama, mitmed tuntud vabariiklased ja demokraadid ning USA ühiskonnategelased.

Sissesõidukeelu nimekirja alguses on Jill Biden, kellele järgneb Bidenite 1981. aastal sündinud tütar Ashley Blazer Biden.

Nimekirjas on peale tuntud politoloogi Francis Fukuyama ka USA senati vabariiklaste juht Mitchell Mcconnell, Ukrainat toetavate majandusteadlaste grupi "Economists for Ukraine" kaaskorraldaja James Hodson ja endine USA Aserbaidžaani suursaadik ja Euraasia energeetikavaldkonna eriesindaja Richard L. Morningstar.

Esmaspäeval avaldas Vene välisministeerium samasuguse nimekirja Kanada kohta. Sissesõidukeelu alla sattus Kanada liberaalide juht Suzanne Cowan, mitmed peaministri büroo töötajad ja Saint Javelin veebipoe eestvedaja Christian Borys.

Mille alusel valiti nimekirja liikmeks just need konkreetsed inimesed jääb ebaselgeks.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: